فیلم

یکی از نطقها و سخنرانی های شهید حیدری در مجلس :

یکی از نطقها و سخنرانی های شهید حیدری در مجلس
یکصدو شصت و چهارمین جلسه علنی مجلس 25-3-1360

بسم الله الرحمن الرحیم، «ربنا لاتکلنا الی انفسنا طرفه عین ابدا قال الله الحکیم فی کتابه الکریم، لئن لم ینته المنافقون و الذین فی قلوبهم مرض و المرجفون فی المدینه لنغرینک بهم ثم لایجاور ونک فیها الا قلیلاً ملعونین اینما ثقفوا اخذوا و قتلوا تقتیلاً سنه الله فی الذین خلوا من قبل ولن تجد لسنه الله تبدیلاً.

من یک تسلیت دارم و یک تبریک اما تسلیت به پیشگاه امام زمان و رهبر کبیر انقلاب و ملت شهید پرور و مصیبت کشیده ایران در رابطه با فاجعه دلخراش زلزله گلبافت کرمان به خصوص به بازماندگان این فاجعه، و از پروردگار مسألت دارم که به بازماندگان آنها صبر جمیل عنایت کند و به ملت قهرمان ایران توفیق همکاری با دولت مردمی و متدین عنایت کند که هرچه زودتر در رفع مشکلات این بازماندگان بکوشند.

و یک تبریک دارم به ملت ایران و به خصوص به ارتش رزمنده مان که فرماندهی کل قوا بلا واسطه تحت فرماندهی رهبر کبیر انقلاب و مقام ولایت فقیه قرار گرفت و مطمئنم از این پس ارتش دلاور ما بیش از پیش ایران را گورستانی برای مزدوران امپریالیسم غرب خواهند کرد و حماسه های بهتری خواهند آفرید.

دیروز نامه آقای بنی صدر به وسیله یکی از نمایندگانشان در مجلس! که گویا وظیفه ایشان نمایندگی از آقای بنی صدر بود! که بیایند این نامه را بخوانند و قبلاً هم اظهار کنند که سانسور هست و مظلوم نمائی و بعد هم بیرون بروند و به وظیفه نمایندگی ملت عمل نکنند قرائت شد.

نامه آقای رئیس جمهور مشتمل بر چهار قسمت مهم بود مظلوم نمائی به منظور تحریک مردم - تهمت و افتراء - دعوت به شورش و قیام - تهدید، که اگر رئیس جمهور کنار برود آشوب می شود و یادآور همان گفته هائی که شاه در آخرین لحظات سلطنتش می گفت « اگر من بروم کشور تجزیه می شود.»

قسمت اول که مظلوم نمائی بود که می گوید «من خیانت نکردم خائن نبودم هیچ گناهی نکردم، با من اینطور کردند و حتی می خواهند جان مرا بگیرند».

از ایشان سؤال می شود که با شما چه کرده اند؟ فرماندهی کل قوا را امام طبق اختیاری که داشتند به شما تفویض کرده بودند و این را طبق اختیاری که داشتند از شما پس گرفته اند (شجونی ـ جانش بود دیگر) از شما می خواهند به قانون اساسی عمل کنید. به این قانون اسای که سوگند یاد کرده اید که پاسدار این قانون باشید. از شما می خواهند به این قانون عمل کنید. قانون اساسی شما را موظف کرده است به مصوبات مجلس تمکین کنید و امضاء کنید. شما در مقابل قانون اساسی ایستادید. از شما می خواهند که به این قانون عمل کنید که بعد باز به این مطلب بر می گردیم.

و اما مسأله گناه و خیانت که می گویند «نکرده ام» قرآن مجید در این آیه می فرماید، اگر منافقین و آنهایی که مرض قلبی دارند و قلبشان آلوده به گناه است و «مرجفون» یعنی آنهائی که با نشر اکاذیب و با اشاعه مطالب باطل ایجاد یأس و نگرانی و اضطراب در مردم می کنند، اگر اینها دست بر ندارند ما پیامبر را علیه اینها بر می انگیزیم و جزای اینها قتل است. حالا ما از ایشان می پرسیم که کارنامه دوران ریاست جمهوری ما آیا مشتمل بر این مطالب نبوده؟ که تمام در جهت ایجاد یأس در مردم و اضطراب و نگرانی در مردم و بالاخره نقشه ای از پیش تهیه شده که بعداً مسأله رفراندم مطرح شود. آیا اعتراض یه گروگان گیری قبل از حل آن که «ما گروگان آمریکا شده ایم»، این ایجاد اضطراب در مردم نمی کند؟ و هنگامی که اینها در دست ما گروگان بودند اعتراض به نگهداری آنها که آیا مبارزه با آمریکا در نگهداشتن گروگانها خلاصه می شود؟ و پس از حل مسأله گروگان گیری باز اعتراض به اینکه چرا گروگان ها را ما تحویل دادیم؟ آیا شایعه شکنجه و نشر این شایعه موجب نگرانی نیست؟ آیا اعتراض به تعطیل دانشگاه که می گوید بر اساس یک پندار غلط، دانشگاهها تعطیل شد موجب نگرانی در مردم نمی شود؟ که امام می فرمایند «دانشگاه را اطاق جنگ کرده اند» آیا اعتراض به فرار مغزها موجب نگرانی نیست؟ آیا تضعیف نهادهای انقلابی از مقام رهبری گرفته تا جهاد و سپاه و کمیته و مجلس و قوه قضائیه و شورای نگهبان و حتی خود نهاد ریاست جمهوری این موجب اضطراب و یأس در مردم نمی شود؟

در مورد رهبری، ایشان می گوید از رهبری سنتی که پادار بنیادهای فرهنگی است کاری ساخته نیست. چرا که طی دو قرن عرصه های اندیشه و عمل را از او گرفته اند و هنوز نیز می گیرند و این رهبر‌ گاه مقاومتکی کارپذیرانه می کند و تسلیم می شود. نظر ایشان در مورد رهبری مذهبی ا ست. ایشان می گویند«این جمهوری، جمهوری ای نیست که من فخر کنم رئیس آن باشم» ایشان می گویند «مصیبت بزرگتر از جنگ وجود دولت حاضر است»

مسأله سومی که در این نامه بود، دعوت به قیام و ایستادگی و شورش بود. اما بخصوص ایشان نسبت به افرادی که به امر امام در صحنه هستند، نسبت کار رذیلانه می دهند ایشان باید بدانند که تا رهبری امام هست و تا ملت پشتیبان امام هست نقشه های آنها نقش بر آب خواهد شد . امروز امام ملت را مأمور کرده اند و موظف کرده اند به اینکه می فرمایند مکلفند شرعاً و موظفند که در مقابل این مفسده ها ایستادگی کنند، اگر چنانچه ایشان تسلیم در مقابل قانون بشود و دست از این تحریکات بردارد و دست از حمایت گروهکهای منحرف و جریانات انحرافی بردارد و بیاید رسماً در مقابل ملت متعهد بشود که دست از این مفسده ها بردارد!. اما این را بدانید که ایشان هیچگاه حاضر نیست در مقابل قانون تسلیم شود و جمله ای را دارد که یکی از رادیوهای خارجی که از ایشان همیشه، این رادیوهای بیگانه حمایت می کند می گوید«آقای بنی صدر اجازه ندارد که سکوت کند».

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

 

shahidheidari.com

مطالب، مقالات، خاطرات و عکس در خصوص شهید حیدری را به ایمیل زیر ارسال نمائید:.

address ایران، تهران

tel 09217311894

email info@shahidheidari.com

آخرین اخبار

آمار بازدید سایت

  • بازدید امروز : 380
  • کل بازدید : 81436
  • بازدیدکنندگان آنلاین : 3