مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری

کتاب یاران امام به روایت اسناد ساواک- شهید حیدری -  اسناد وزارت اطلاعات و امنیت ، مصاحبه با شخصیتها، بیانیه و اعلامیه ها، و دیگر اسناد ، مدارک و دست نوشته ها می باشد که با نام " یاران امام به روایت اسناد ساواک- شهید حیدری - کتاب سی ام" توسط بخش پژوهش و معارف وزارت اطلاعات تهیه و منتشر گردید، پس از چاپ کتاب، یک نسخه از آن تقدیم یار و هم رزم مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای گردید؛ ایشان پس از مطالعه مطالبی در صفحه اول آن مرقوم فرمودند:

 " رحمت خدا بر شهید عزیز حیدری نهاوندی باد. با آن مرحوم از دوران تحصیل در قم دوست بودیم و از نزدیک شاهد برخی از فعالیتهای مبارزاتی ایشان در سال 42 بودم. ایشان همچنین از شاگردان خوشفکر و با استعداد در درس فقه و اصول امام و درس فلسفه علامه طباطبائی بودند.رحمه اله رحمه واسعه و حشره مع اولیائه " .

 

سید علی خامنه ای

 


نقل خاطره ای ازمقام معظم رهبری در خصوص شهید حیدری در دیدار با اعضا بعثه حج در مورخه 23 تیر ماه 1370 :

جمهورى اسلامى حج را شناخت. این، بصیرت امام بود. امام درست در سربندهاى اساسى انگشت گذاشته بود. در اسلام خیلى واجب وجود دارد، روزه هم یک واجب اساسى است؛ اما امام روى نماز جمعه و روى حج - یعنى آن بخشهاى حساس و سربندهاى مهم - خیلى تکیه کرد و دایم از سال اول نسبت به حج حرف داشت و پیام مى‏داد. البته من یادم است که ایشان از قبل هم - یعنى سال 41 - به حجاج پیام مى‏دادند. بعد از آن مبارزات اولیه‏ى مربوط به انجمنهاى ایالتى و ولایتى، و بعد از آن‏که دولت انجمنها را قبول کرد، فاصله‏یى شد. در این فاصله که بین زمستان تا فروردین بود، حادثه‏ى مدرسه‏ى فیضیه واقع شد، که فاصله‏ى تلخى بود؛ تحرک بود و تلاش بود و خطر، و ما نمى‏دانستیم که چه کار مى‏خواهد بشود. من یادم است که یک شب به همراه مرحوم آقاى شیخ على حیدرى نهاوندى - از شهداى حزب جمهورى اسلامى - و دو نفر دیگر خدمت امام رفتیم، تا پیشنهادهایى که راجع به حج به ذهنمان مى‏رسید، با ایشان در میان بگذاریم. یکى از پیشنهادهاى ما این بود که به مناسبت موسم حج، خوب است پیامى از جانب ایشان صادر شود؛ اما ایشان گفتند که من نوشته‏ام! معلوم شد که ایشان براى حج اعلامیه نوشته‏اند و فرستاده‏اند. یعنى در سال 41 که هنوز اول مبارزات بود و هیچ خبرى نبود، ایشان آن مواقع اساسى دین را شناخته بودند و به آن اهمیت مى‏دادند.

جهت ورود به سایت مقام معظم رهبری اینجا را کلیک کنید

 

 

shahidheidari.com

مطالب، مقالات، خاطرات و عکس در خصوص شهید حیدری را به ایمیل زیر ارسال نمائید:.

address ایران، تهران

tel 09217311894

email info@shahidheidari.com

آخرین اخبار

آمار بازدید سایت

  • بازدید امروز : 459
  • کل بازدید : 81515
  • بازدیدکنندگان آنلاین : 2