به وب سایت شهید آیت الله حیدری خوش آمدید
کتاب
نظرسنجی
نظر شما در خصوص سایت شهید حیدری:

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 15749
 بازدید امروز : 294
 کل بازدید : 330598
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.1407
اخبار > شهید حجت الاسلام حیدری از روحانیونی بود که علاوه بر جهات علمی و تقوائی، از بینش سیاسی ناب برخوردار بود


  چاپ        ارسال به دوست

شهید حجت الاسلام حیدری از روحانیونی بود که علاوه بر جهات علمی و تقوائی، از بینش سیاسی ناب برخوردار بود

مرحوم آیت الله موحدی ساوجی نماینده مبارز، سخت کوش، فعال ادوار مجلس شورای اسلامی: آشنائی بنده با شهید دانشمند حجت الاسلام حیدری نهاوندی نماینده عزیز مردم بیدار شهرستان نهاوند از نیمه دوم دهه 1350 ه ش آغز گردید. سالها ئی که به محضر درس فقیه متقی، خضرت آیت اله شیخ محمد علی اراکی حاضر می شدم با شهید حیدری که سابقه بیشتری در استفاده از محضر استاد دام ظله داشت، آشنا شدم. از همان وقت وی را روحانی ای متین، فاضل، متقی و مبارز دیدم تا سال 1351 این دوستی و مصاحبت ادامه داشت که بعد از آن بنده در سالهای 52-51 بیشتر در زندان بودم و سالهای بعد بنده به تهران و شهید حیدری رضوان اله علیه به نهاوند هجرت کرد.

تا اینکه در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی مردم نهاوند که بمراتب ایمان و علم و تقوا و سوابق درخشان وی واقف بودند وی را به نمایندگی خود انتخاب و برای حقیر این توفیق حاصل گردید که بعد از چندین سال در سنگر مجلس در کنار ایشان باشم.

شهید حجت الاسلام حیدری از روحانیونی بود که علاوه بر جهات علمی و تقوائی، از بینش سیاسی ناب برخوردار بود و همواره در خط صحیح انقلاب اسلامی و امام و رهبر گام مینهاد و خطوط انحرافی شرق گرا و غرب زده و لیبرالها و ملی گراها و گروهکها و جریانهای فاسد را می شناخت و در اولین تشکل الهی و حزب الهی که در مجلس پدید آمد و جلسات اولیه اش هفته ای یکبار در مدرسه رفاه منعقد گردید حضور داشت. این تشکل و هماهنگی که بعد از مدتی جلسات در شبهای دوشنبه حزب جمهوری اسلامی در سطح وسیع تری با حضور شهید مظلوم آیت اله بهشتی همیشه و آیت الله خامنه ای(رهبر معظم انقلاب) و حجت الاسلام باهنر و حجت الاسلام رفسنجانی تشکیل میگردید، ادامه میافت شهید حیدری در هر دو جلسه شرکت مینمود و منشأ تصمیم گیری ها و آکاهی ها و شناخت ها از جریان های ضد انقلاب داخل و خارج و موضع گیریهای صریح و قاطع و مناسب میگردید.

شهید حیدری در این جلسات و در مجلس شورای اسلامی رسالت اسلامی و نقش خود را بخوبی ایفاء مینمود و در خط امام امت که همان مسیر انبیاء و اولیاء است، استوار و پایدار ماند. تا در شب 7 تیر همراه کاروان ایمان و ایثار و عاشقان خدا به لقاء الله رسید و مدادعلماء را با خون سرخ خود درآمیخت و بقاء و جاودانی و استمرار انقلاب اسلامی و حرکت توحیدی انبیاء را به ثبت رسانید.29/2/1362


١٨:٠٣ - پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٣    /    شماره : ٥١    /    تعداد نمایش : ١١٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

گذر ایام

ساعت
اوقات شرعی
تقویم
اخبار