به وب سایت شهید آیت الله حیدری خوش آمدید
کتاب
نظرسنجی
نظر شما در خصوص سایت شهید حیدری:

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5937
 بازدید امروز : 187
 کل بازدید : 330491
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.9063
اخبار > حجت الاسلام سید علی خمینی نوه امام در مراسم یادواره شهید حیدری-1393


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام سید علی خمینی نوه امام در مراسم یادواره شهید حیدری-1393

تفکر انتقادی و تدافعی دو بال مهم انسان هستند که همه مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران باید با این روحیه در حفظ نظام کوشا باشند.

حجت الاسلام خمینی گفت: اسلام و امام راحل آنچه از ما می خواهند این است که ملت با انصاف و عدل داوری کنند و هر جا کوتاهی و کم کاری مشاهد کردند انتقاد کنند و هر جا کارها بر اساس حفظ و اصل نظام بود با قاطعیت دفاع کنند.

وی افزود: تشکیل نظام انقلاب اسلامی، حفظ و دفاع از اصل انقلاب و ارزشها یک وظیفه و یک واقعیت انکار ناپذیراست که همه مردم و مسئولان باید در تحقق آن کوشا باشند اما این موضوعات دلیل نمی شود اگر کم کاری و یا کوتاهی در امور مشاهد شد، مردم انتقاد نکنند.

حجت الاسلام سید علی خمینی نوه حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: اوایل انقلاب ملت و نظام اسلامی هزار نفر از بهترین یاران امام و انقلاب را بر اثر جنایات تروریسم و گروه های منافقان از دست دادند که قصد آنها از این کار نابودی عقلانیت و تفکر شیعه در ایران بود.

حجت الاسلام خمینی بیان داشت: اگر نظام جمهوری اسلامی با تروریست و گروه های منافقین با اقتدار قدرت برخورد نمی کرد امروز این گروه خطرناک تر از داعش بودند و جنایت می کردند.

وی ادامه داد: مشکلی که تکفیری های داعش امروز در عراق به وجود آورده اند مشکل بزرگ و خطرناکی است که در بعضی موارد به علت کوتاهی های ارتش عراق بعضی مناطق عراق هم به تصرف آنها درآمده اما امیدواریم مردم و دولت عراق با وحدت و پایداری این مشکل را حل کنند.

حجت الاسلام سید علی خمینی نوه حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: فتوای آیت الله سیستانی در عراق و مبارزه با تکفیری ها بار دیگر نفوذ و قدرت مرجعیت را در میان مسلمانان نشان داد و گرنه معلوم نبود اوضاع عراق این روزها چگونه بود.

وی گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران مشکلات نهضت تازه تأسیس انقلاب طبیعی بود و صدام با همین تصور، می‌پنداشت در اندک زمانی می‌تواند تهران را تسخیر کند اما امام خمینی(ره) با تمام مشکلات اشاره شده ایستاد و با قاطعیت تمام حرف از پیروزی و رفتن صدام می‌زند و ما در نهایت جنگ را بدون واگذاری حتی یک وجب از خاک مهین اسلامی به پایان می رسانیم و می‌بینیم که تمام پیش‌بینی‌های ایشان به واقعیت می‌پیوندد.

حجت الاسلام سید علی خمینی نوه حضرت امام خمینی(ره) در ادامه به نقش نهاوند در ورود اسلام به ایران و مبارزات انقلابی مردم این دیار از سال 1342 تا بهمن 1357 اشاره کرد و گفت: بدون انکار می توان گفت نهاوند دین خود را به انقلاب و اسلام به نحو کامل انجام داده ست.

حجت الاسلام خمینی بیان داشت: نهاوند دارای شخصیت های بزرگ و تأثیری گذاری در طول تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی بوده که در عرصه ها و وقایع مهم انقلاب و تاریخ آن تأثیر گذار بوده اند.

نوه حضرت امام خمینی(ره) در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مردم و مسئولان نظام باید وقت معینی را در طول 24 ساعت شبانه روز برای تفکر و حسابرسی در اعمال خود قرار دهند تا مشخص شود تا چه میزان در کسب رضایت خداوند موفق عمل کرده اند.

وی با بیان اینکه تفکر و تعقل به انسان کمک می کند،گفت: اگر از امام راحل و آرمانهایش سخن می گوییم به این دلیل است که معتقدیم، سعادت کشور در گرو آرمانهایی است که امام (ره) داشت و باید این آرمانها زنده و محقق شود.
به نقل از: صدای نهاوند


١٥:١٤ - پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٣    /    شماره : ٦٢    /    تعداد نمایش : ١٢٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

گذر ایام

ساعت
اوقات شرعی
تقویم
اخبار