به وب سایت شهید آیت الله حیدری خوش آمدید
کتاب
نظرسنجی
نظر شما در خصوص سایت شهید حیدری:

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1845
 بازدید امروز : 497
 کل بازدید : 408549
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.2692
فیلم

یکی از نطقها و سخنرانی های شهید حیدری در مجلس :


يكصدو شصت و چهارمين جلسه علني مجلس 25-3-1360

بسم الله الرحمن الرحيم، «ربنا لاتكلنا الي انفسنا طرفه عين ابدا قال الله الحكيم في كتابه الكريم، لئن لم ينته المنافقون و الذين في قلوبهم مرض و المرجفون في المدينه لنغرينك بهم ثم لايجاور ونك فيها الا قليلاً ملعونين اينما ثقفوا اخذوا و قتلوا تقتيلاً سنه الله في الذين خلوا من قبل ولن تجد لسنه الله تبديلاً.

من يك تسليت دارم و يك تبريك اما تسليت به پيشگاه امام زمان و رهبر كبير انقلاب و ملت شهيد پرور و مصيبت كشيده ايران در رابطه با فاجعه دلخراش زلزله گلبافت كرمان به خصوص به بازماندگان اين فاجعه، و از پروردگار مسألت دارم كه به بازماندگان آنها صبر جميل عنايت كند و به ملت قهرمان ايران توفيق همكاري با دولت مردمي و متدين عنايت كند كه هرچه زودتر در رفع مشكلات اين بازماندگان بكوشند.

و يك تبريك دارم به ملت ايران و به خصوص به ارتش رزمنده مان كه فرماندهي كل قوا بلا واسطه تحت فرماندهي رهبر كبير انقلاب و مقام ولايت فقيه قرار گرفت و مطمئنم از اين پس ارتش دلاور ما بيش از پيش ايران را گورستاني براي مزدوران امپرياليسم غرب خواهند كرد و حماسه هاي بهتري خواهند آفريد.

ديروز نامه آقاي بني صدر به وسيله يكي از نمايندگانشان در مجلس! كه گويا وظيفه ايشان نمايندگي از آقاي بني صدر بود! كه بيايند اين نامه را بخوانند و قبلاً هم اظهار كنند كه سانسور هست و مظلوم نمائي و بعد هم بيرون بروند و به وظيفه نمايندگي ملت عمل نكنند قرائت شد.

نامه آقاي رئيس جمهور مشتمل بر چهار قسمت مهم بود مظلوم نمائي به منظور تحريك مردم - تهمت و افتراء - دعوت به شورش و قيام - تهديد، كه اگر رئيس جمهور كنار برود آشوب مي شود و يادآور همان گفته هائي كه شاه در آخرين لحظات سلطنتش مي گفت « اگر من بروم كشور تجزيه مي شود.»

قسمت اول كه مظلوم نمائي بود كه مي گويد «من خيانت نكردم خائن نبودم هيچ گناهي نكردم، با من اينطور كردند و حتي مي خواهند جان مرا بگيرند».

از ايشان سؤال مي شود كه با شما چه كرده اند؟ فرماندهي كل قوا را امام طبق اختياري كه داشتند به شما تفويض كرده بودند و اين را طبق اختياري كه داشتند از شما پس گرفته اند (شجوني ـ جانش بود ديگر) از شما مي خواهند به قانون اساسي عمل كنيد. به اين قانون اساي كه سوگند ياد كرده ايد كه پاسدار اين قانون باشيد. از شما مي خواهند به اين قانون عمل كنيد. قانون اساسي شما را موظف كرده است به مصوبات مجلس تمكين كنيد و امضاء كنيد. شما در مقابل قانون اساسي ايستاديد. از شما مي خواهند كه به اين قانون عمل كنيد كه بعد باز به اين مطلب بر مي گرديم.

و اما مسأله گناه و خيانت كه مي گويند «نكرده ام» قرآن مجيد در اين آيه مي فرمايد، اگر منافقين و آنهايي كه مرض قلبي دارند و قلبشان آلوده به گناه است و «مرجفون» يعني آنهائي كه با نشر اكاذيب و با اشاعه مطالب باطل ايجاد يأس و نگراني و اضطراب در مردم مي كنند، اگر اينها دست بر ندارند ما پيامبر را عليه اينها بر مي انگيزيم و جزاي اينها قتل است. حالا ما از ايشان مي پرسيم كه كارنامه دوران رياست جمهوري ما آيا مشتمل بر اين مطالب نبوده؟ كه تمام در جهت ايجاد يأس در مردم و اضطراب و نگراني در مردم و بالاخره نقشه اي از پيش تهيه شده كه بعداً مسأله رفراندم مطرح شود. آيا اعتراض يه گروگان گيري قبل از حل آن كه «ما گروگان آمريكا شده ايم»، اين ايجاد اضطراب در مردم نمي كند؟ و هنگامي كه اينها در دست ما گروگان بودند اعتراض به نگهداري آنها كه آيا مبارزه با آمريكا در نگهداشتن گروگانها خلاصه مي شود؟ و پس از حل مسأله گروگان گيري باز اعتراض به اينكه چرا گروگان ها را ما تحويل داديم؟ آيا شايعه شكنجه و نشر اين شايعه موجب نگراني نيست؟ آيا اعتراض به تعطيل دانشگاه كه مي گويد بر اساس يك پندار غلط، دانشگاهها تعطيل شد موجب نگراني در مردم نمي شود؟ كه امام مي فرمايند «دانشگاه را اطاق جنگ كرده اند» آيا اعتراض به فرار مغزها موجب نگراني نيست؟ آيا تضعيف نهادهاي انقلابي از مقام رهبري گرفته تا جهاد و سپاه و كميته و مجلس و قوه قضائيه و شوراي نگهبان و حتي خود نهاد رياست جمهوري اين موجب اضطراب و يأس در مردم نمي شود؟

در مورد رهبري، ايشان مي گويد از رهبري سنتي كه پادار بنيادهاي فرهنگي است كاري ساخته نيست. چرا كه طي دو قرن عرصه هاي انديشه و عمل را از او گرفته اند و هنوز نيز مي گيرند و اين رهبر‌ گاه مقاومتكي كارپذيرانه مي كند و تسليم مي شود. نظر ايشان در مورد رهبري مذهبي ا ست. ايشان مي گويند«اين جمهوري، جمهوري اي نيست كه من فخر كنم رئيس آن باشم» ايشان مي گويند «مصيبت بزرگتر از جنگ وجود دولت حاضر است»

مسأله سومي كه در اين نامه بود، دعوت به قيام و ايستادگي و شورش بود. اما بخصوص ايشان نسبت به افرادي كه به امر امام در صحنه هستند، نسبت كار رذيلانه مي دهند ايشان بايد بدانند كه تا رهبري امام هست و تا ملت پشتيبان امام هست نقشه هاي آنها نقش بر آب خواهد شد . امروز امام ملت را مأمور كرده اند و موظف كرده اند به اينكه مي فرمايند مكلفند شرعاً و موظفند كه در مقابل اين مفسده ها ايستادگي كنند، اگر چنانچه ايشان تسليم در مقابل قانون بشود و دست از اين تحريكات بردارد و دست از حمايت گروهكهاي منحرف و جريانات انحرافي بردارد و بيايد رسماً در مقابل ملت متعهد بشود كه دست از اين مفسده ها بردارد!. اما اين را بدانيد كه ايشان هيچگاه حاضر نيست در مقابل قانون تسليم شود و جمله اي را دارد كه يكي از راديوهاي خارجي كه از ايشان هميشه، اين راديوهاي بيگانه حمايت مي كند مي گويد«آقاي بني صدر اجازه ندارد كه سكوت كند».

«والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته»

گذر ایام

ساعت
اوقات شرعی
تقویم
اخبار