به وب سایت شهید آیت الله حیدری خوش آمدید
کتاب
نظرسنجی
نظر شما در خصوص سایت شهید حیدری:

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1442
 بازدید امروز : 460
 کل بازدید : 408512
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.8961
مقام معظم رهبری

کتاب یاران امام به روایت اسناد ساواک- شهید حیدری -  اسناد وزارت اطلاعات و امنیت ، مصاحبه با شخصیتها، بیانیه و اعلامیه ها، و دیگر اسناد ، مدارک و دست نوشته ها می باشد که با نام " یاران امام به روایت اسناد ساواک- شهید حیدری - کتاب سی ام" توسط بخش پژوهش و معارف وزارت اطلاعات تهیه و منتشر گردید، پس از چاپ کتاب، یک نسخه از آن تقدیم یار و هم رزم مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای گردید؛ ایشان پس از مطالعه مطالبی در صفحه اول آن مرقوم فرمودند:

 " رحمت خدا بر شهید عزیز حیدری نهاوندی باد. با آن مرحوم از دوران تحصیل در قم دوست بودیم و از نزدیک شاهد برخی از فعالیتهای مبارزاتی ایشان در سال 42 بودم. ایشان همچنین از شاگردان خوشفکر و با استعداد در درس فقه و اصول امام و درس فلسفه علامه طباطبائی بودند.رحمه اله رحمه واسعه و حشره مع اولیائه " .

سید علی خامنه ای

 


نقل خاطره ای ازمقام معظم رهبری در خصوص شهید حیدری در دیدار با اعضا بعثه حج در مورخه 23 تیر ماه 1370 :

جمهورى اسلامى حج را شناخت. اين، بصيرت امام بود. امام درست در سربندهاى اساسى انگشت گذاشته بود. در اسلام خيلى واجب وجود دارد، روزه هم يك واجب اساسى است؛ اما امام روى نماز جمعه و روى حج - يعنى آن بخشهاى حساس و سربندهاى مهم - خيلى تكيه كرد و دايم از سال اول نسبت به حج حرف داشت و پيام مى‏داد. البته من يادم است كه ايشان از قبل هم - يعنى سال 41 - به حجاج پيام مى‏دادند. بعد از آن مبارزات اوليه‏ى مربوط به انجمنهاى ايالتى و ولايتى، و بعد از آن‏كه دولت انجمنها را قبول كرد، فاصله‏يى شد. در اين فاصله كه بين زمستان تا فروردين بود، حادثه‏ى مدرسه‏ى فيضيه واقع شد، كه فاصله‏ى تلخى بود؛ تحرك بود و تلاش بود و خطر، و ما نمى‏دانستيم كه چه كار مى‏خواهد بشود. من يادم است كه يك شب به همراه مرحوم آقاى شيخ على حيدرى نهاوندى - از شهداى حزب جمهورى اسلامى - و دو نفر ديگر خدمت امام رفتيم، تا پيشنهادهايى كه راجع به حج به ذهنمان مى‏رسيد، با ايشان در ميان بگذاريم. يكى از پيشنهادهاى ما اين بود كه به مناسبت موسم حج، خوب است پيامى از جانب ايشان صادر شود؛ اما ايشان گفتند كه من نوشته‏ام! معلوم شد كه ايشان براى حج اعلاميه نوشته‏اند و فرستاده‏اند. يعنى در سال 41 كه هنوز اول مبارزات بود و هيچ خبرى نبود، ايشان آن مواقع اساسى دين را شناخته بودند و به آن اهميت مى‏دادند.

جهت ورود به سایت مقام معظم رهبری اینجا را کلیک کنیدگذر ایام

ساعت
اوقات شرعی
تقویم
اخبار